O nas


By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest wiedza o całości zjawisk

Hipokrates

Model leczenia integracyjnego narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 90-tych. Nasza klinika, która powstała 6 lat temu oferuje dokładnie ten model leczenia. Pacjent traktowany jest jako niepowtarzalna istota ludzka, a nie jako przykład jednostki chorobowej. Ujmujemy pacjenta całościowo, dzięki dogłębnemu poznaniu pacjenta, docieramy do głębszych przyczyn jego choroby. Poszczególne sfery życia (praca, relacja, styl życia, przeszłość rodzinna, odżywianie) mają ogromny wpływ na początki choroby, jej przebieg, jak i również powodzenie w leczeniu.

Dr n.med. Preeti Agrawal, z tytułem specjalisty medycyny integracyjnej zdobytym na Uniwersytecie w Arizonie, w którym zakiełkowała medycyna integracyjna, wraz z zespołem  stworzyła pierwszy w Polsce ośrodek z modelem leczenia integracyjnego.

Dotychczasowy model leczenia medycyny akademickiej koncentrował się na leczeniu objawów chorobowych oraz poprawieniu wyników badań laboratoryjnych i obrazowych. Uwaga specjalistów była i jest skupiona na wybranym narządzie dającym dolegliwości i likwidowaniu objawów farmakologicznie lub operacyjnie.  Jednak leczenie samych symptomów nie przynosi trwałych efektów, często kumulują się negatywne skutki długotrwałego stosowania środków farmakologicznych. Podejście integracyjne skupia się na dogłębnym poznaniu pacjenta i dociera do głębszych przyczyn choroby, zatem uzyskuje trwalsze efekty leczenia. Dzięki korzystaniu z takich narzędzi jak zdrowe odżywienie, suplementy, zioła, osteopatia, akupunktura, masaże lecznicze, joga, praca z oddechem, psychoterapia i inne, negatywne skutki w leczeniu nie występują. W przypadku ostrych i zaawansowanych stanów chorobowych, specjalista medycyny integracyjnej jako pierwszy rzut leczenia nie wyklucza również zabiegów operacyjnych lub farmakoterapii.  Narzędzia stosowane w medycynie integracyjnej (np. odżywianie, zioła, joga, medytacje) są również oparte na dowodach naukowych.

 

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

IMC Wrocław

TUCSON, Ariz., 8 Października 2018 – Dr n. med. Preeti Agrawal, lekarz w klinice Integrative Medical Center (IMC), ukończyła specjalizację w dziedzinie integrative medicine na Wydziale Medycyny Uniwersytetu w Arizonie (University of Arizona College of Medicine—Tucson).

czytaj więcej...

Prywatnym okiem


Zespół IMC prywatnym okiem, czyli jak z jednostek tworzymy skuteczny zespół dla naszych pacjentów

Podejmujemy Wyzwania w IMC

Podejmujemy wyzwania

Potrafimy nosić nasze ciężary

Świetnie współdziałamy

Obchodzimy urodziny naszych pracowników

Wspólnie świętujemy polskie tradycje

Sami testujemy na sobie efekty naszych terapii

Kolekcjonujemy ulotność chwili

Zdrowie jest w nas... więc je aktywnie pielęgnujemy

IMC w liczbach


Osób buduje nasz zespół

Dni pomagamy Pacjentom

Osób nam zaufało

Badań w naszej ofercie