IMC- całościowe podejście do Twojego zdrowia


By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest wiedza o całości zjawisk

Hipokrates

Jak wygląda leczenie w IMC

 

W IMC oferujemy konsultacje i leczenie integracyjne (holistyczne) niezależnie od płci, wieku i jednostki chorobowej. Specjalizujemy się w leczeniu chorób cywilizacyjnych, przewlekłych i onkologicznych. Ujmujemy pacjenta całościowo i podmiotowo, oferując kompleksowe i indywidualne rozwiązania. 

W IMC łączymy osiągnięcia konwencjonalnej, akademickiej medycyny z naukowo udowodnionymi terapiami komplementarnymi. Dzięki korzystaniu z takich narzędzi jak: zdrowe odżywianie, suplementy, zioła, ozonoterapia, hipertermia ( lokalna i ogólnoustrojowa) oraz wlewy witaminowe oraz terapie wschodnie (Bańki, akupunktura, Sudzok, reflexoterapia oraz masaży Ayurwedyjskie), fizjoterapia (osteopatia, terapia czaszkowo krzyżowa, drenaż limfatyczne), praca z oddechem, yoga oraz  psychoterapia przyczyny choroby są adresowany i negatywne skutki podczas leczenia nie występują. W przypadku ostrych i zaawansowanych stanów chorobowych, specjalista medycyny integracyjnej jako pierwszy rzut leczenia nie wyklucza również zabiegów operacyjnych lub farmakoterapii.

Model leczenia integracyjnego narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 90-tych. Nasza klinika, która powstała 8 lat temu i oferuje dokładnie ten model leczenia. Dr n. med. Preeti Agrawal, z tytułem specjalisty medycyny integracyjnej zdobytym na Uniwersytecie w Arizonie, prowadzi leczenie integracyjne wraz ze swoim zespołem.


 

Filary Medycyny Integracyjnej

 

  • Pacjent i lekarz są partnerami w procesie zdrowienia.
  • Bierze się pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie i chorobę, uwzględniając umysł, ducha, otoczenie, jak również ciało.
  • Właściwe użycie zarówno konwencjonalnych jak i alternatywnych metod przyczynia się do ułatwienia wrodzonych reakcji leczenia organizmu.
  • Skuteczne interwencje, które są naturalne i mało inwazyjne są stosowane tam, gdzie tylko jest to możliwe.
  • Medycyna integracyjna ani nie odrzuca tradycyjnej medycyny, ani nie akceptuje bezkrytycznie alternatywnych terapii.
  • Dobra medycyna bazuje na dobrej nauce, jest nakierowana na badania i otwarta na nowe paradygmaty.

 

IMC Wellness – Life style Medicine

 

W IMC poza leczeniem pierwszorzędne znaczenie ma szersza, holistyczna koncepcja profilaktyki i promocji zdrowia. IMC Wellness to dopełnienie tego podejścia. Podejście to jest zgodne z najnowszymi trendami Life Style Medicine wypracowanymi w USA, która bazuje na zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym.


 

Zespół IMC

 

Zespół IMC to specjaliści zasilający działy: lekarski, pielęgniarski, psychoterapetyczny, fizjoterapeutyczny (osteopatia, cranio- sakralna), terapii manualnych (refleksologia i masaże), terapii ruchowych (joga i pranajama), recepcję, biuro i dział marketingu, kuchnię i dział sanitarno – techniczny.


 

Wyposażenie IMC

 

           

Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt medyczny, laboratorium badawcze, gabinety lekarskie i zabiegowe, gabinety do fizykoterapii i  salę do zajęć ruchowych, a także strefę wellness wraz z gabinetami do masaży, sauną oraz  zapleczem noclegowym z własną stołówką i kuchnią.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi


TUCSON, Ariz., 8 Października 2018 – Dr n. med. Preeti Agrawal, lekarz w klinice Integrative Medical Center (IMC), ukończyła specjalizację w dziedzinie integrative medicine na Wydziale Medycyny Uniwersytetu w Arizonie (University of Arizona College of Medicine—Tucson).

czytaj więcej...

Prywatnym okiem


Zespół IMC prywatnym okiem, czyli jak z jednostek tworzymy skuteczny zespół dla naszych pacjentów

Podejmujemy Wyzwania w IMC

Podejmujemy wyzwania

Potrafimy nosić nasze ciężary

Świetnie współdziałamy

Obchodzimy urodziny naszych pracowników

Wspólnie świętujemy polskie tradycje

Sami testujemy na sobie efekty naszych terapii

Kolekcjonujemy ulotność chwili

Zdrowie jest w nas... więc je aktywnie pielęgnujemy

IMC w liczbach


Osób buduje nasz zespół

Dni pomagamy Pacjentom

Osób nam zaufało

Badań w naszej ofercie