Detox & Rejuvenation Retreat

Warsztaty odnowy biologicznej


Detox & Rejuvenation Retreat to holistyczny, leczniczy i regeneracyjny program, który ma na celu usunięcie zalegających w naszym układzie pokarmowym, złogów powstających m.in. na skutek wysoko przetworzonego i nieregularnego jedzenia, szybkiego i stresującego trybu życia oraz braku równowagi między odpoczynkiem, a pracą.

Odnowa i detoksykacja w kliniec IMC polega na odnalezieniu świadomości w odżywianiu i harmonii w życiu. Podczas programu stosujemy dietę warzywno-ziołowo-owocową oraz szeroki wachlarz zajęć pomagających odnaleźć balans w relacjach, pracy i zdrowiu.

Co zyskujesz?

 • oczyszczenie układu pokarmowego
 • doświadczenie głębokiego relaksu
 • zwiększenie świadomości ciała
 • wyciszenie i uspokojenie
 • dotarcie do źródła Twoich problemów
dr Preeti Agrawal o programie Detox & Rejuvenation

Program warszatów


Świadome odżywianie

Odżywianie jest bardzo ważnym elementem programu. Nasz układ pokarmowy kierowany jest przez umysł i emocje, które mogą powodować blokady uniemożliwiające pełną detoksykację, dlatego program IMC Rejuvenation & Detoks zawiera terapie, które zadbają o nasze zdrowie całościowo.  Nasze ciało oczyszcza się również przez skórę oraz płuca, w związku z tym proponujemy Państwu zajęcia jak nauka automasażu, refleksoterapia, masaże olejami i praktyki świadomego oddychania.

Umysł i emocje

Przez pęd dzisiejszego świata i brak równowagi między pracą i odpoczynkiem, układ  sympatyczny jest nadmiernie stymulowany. W odpowiedzi wydziela kortyzol, który nie sprzyja fizjologicznej pracy naszych komórek. Zajęcia mindfullness pomogą przywrócić równowagę między układem sympatycznym,  a parasympatycznym oraz pomogą obniżyć kortyzol. Warsztaty psychologiczne pokażą jak świadomie budować i pielęgnować relacje z najbliższymi i z otoczeniem, gdyż ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie.

Ciało i ruch

Dopełnieniem programu są zajęcia ruchowe i które mają służyć podwyższeniu jakości życia oraz pokazaniu jak proste techniki włączone do naszej codzienności wpłyną pozytywnie na nasz zdrowie.

Dieta

Dieta podczas pobytu dobrana jest w sposób zrównoważony, tak aby zapewnić jak największe efekty oczyszczania. Dieta ta składa się z owoców, warzyw i ziół. Zalecenia poza dietą uwzględniają zasady spożywania pokarmów, w tym: sposób jedzenia, picie odpowiedniej ilości wody, techniki przygotowywania potraw, a także pora spożywania posiłku. Przez kilka pierwszych dni stosowania diety może pojawić się przejściowe osłabienie. Poprawa samopoczucia oraz stanu fizycznego  pojawia się w przeciągu 3 lub 4 dni.  Program wzbogacony  jest o masaże i refleksoterapię, które skutecznie usuwają zalegające toksyny w całym ciele.

Zabiegi wspierające i przyśpieszające detoksykację

Osoba poddana oczyszczającej terapii może  pogłębić proces oczyszczanie poprzez automasaż, szczotkowanie skóry, masaże, akupresurę stóp, ćwiczenia rozciągające, relaksacyjne i oddechowe. Jack Shields, M.D z Santa Barbara przeprowadził badania nad wpływem oddychania na układ limfatyczny. Przy użyciu kamer i detektorów wewnątrzustrojowych odkrył, iż głębokie przeponowe oddechy stymulują oczyszczanie układu chłonnego, tworząc efekt odkurzacza, zasysającego chłonkę.

Skuteczność eliminacji szkodliwych substancji i zawartości chłonki zwiększyła się o około 15 procent. Praktykując ćwiczenia oddechowe (pranajama z jogą), efekt oczyszczania można uzyskać nawet do 50%. Chłonka jest płynem zawierającym limfocyty (komórki T i B układu odpornościowego) krążące przez naczynia limfatycznego transportując pozostałości i metabolity do węzłów chłonnych. Węzły chłonne filtrują zawartość chłonki, w tym: bakterie, zapobiegając przedostania się ich do krwiobiegu, jednocześnie przepuszczając niezbędne limfocyty. Przepływ chłonki można zwiększyć poprzez  drenaż limfatyczny, masaży ajurwedyjskich oraz akupresurę stóp.

Opinie uczestników


Nie myśl, działaj

5,0 rating
3 października 2019

Przez lata uczestniczyłem w różnych wykładach, seminariach, warsztatach. Posiadam ogrom wiedzy na temat różnych technik relaksacji, medytacji i innych. Ale dopiero po programie Detox & Rejuvenation zrozumiałem, że zmiany zawsze zaczynają się od czynów, nabrałem pewności i wiem co mogę wybrać dla siebie z już zdobytej wiedzy.

Maciej

O akceptacji siebie

5,0 rating
3 października 2019

Najcenniejszym darem jaki wynoszę z programu Detox & Rejuvenation jest zrozumienie, że powrót do zdrowia i balansu zaczyna się od akceptacji swojego ciała, siebie. A w zamian ciało odda nam spokój i dobre samopoczucie

Magdalena

O nowych doświadczeniach

5,0 rating
25 lipca 2019

Bardzo się cieszę, że mogłam doświadczyć wiele technik wspierających relaksowanie. Mam problemy ze snem i myślę że to mi pomoże zasypiać i się wyciszać. To jest najważniejsza dla mnie sprawa. Poza tym dowiedziałam się tu wiele rzeczy które będę chciała wprowadzić w życie. Wstanę wcześniej, pomedytuję i to mi da dobry start w każdy dzień.Bardzo dziękuję za możliwość zobaczenia jak inaczej podejść do życia, do relaksu. Wszystkiego co tu doświadczyłam nie dam rady wprowadzić, ale wybrałam dla siebie praktyki które do mnie pasują.

Beata

Ceny i terminy


Terminy
ilość dni warszatów
z noclegiem
23 - 28 marca 2020
6 dni
2500 zł
20 - 25 kwietnia 2020
6 dni
2500 zł
18- 23 maja 2020
6 dni
2500 zł
29 -czerwca - 3 lipca
5 dni
2000 zł
20 -24 lipca
5 dni
2000 zł
17 - 21 września
5 dni
2000 zł
21 - 26 września
6 dni
2500 zł
19 - 24 października
6 dni
2500 zł
16 - 21 listopada
6 dni
2500 zł
Kwota zawiera
 • w zależności od wybranej opcji nocleg w hotelu IMC w pokojach dwuosobowych (dopłata do pokoju 1-osbowego za dzień wynosi 100 zł; pokój jednoosobowy należy zgłosić podczas rezerwacji miejsca)
 • pełen wyżywienie ze specjalnie dedykowaną dietą wraz z ziołami, sokami oraz naparami
 • opieka na miejscu
 • badanie bioscan
 • warsztaty grupowe i wykłady (m.in. joga, mindfullness, warsztaty psychologiczne, sesje oddechowe, medytacje)
 • materiały edukacyjne

Zapis jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.


Wpłat za programy Wellness należy dokonywać na konto Kliniki Zdrowia

Bank BZWBK 56 1090 2398 0000 0001 3052 3908

Klinika zdrowia Sp. z o.o.Żerniki Wrocławskie ul. Strzelińska 41


Polityka rezygnacji z pobytu

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w Warsztacie

– na 30 dni przed rozpoczęciem programu, zwracane jest 90% wpłaconej kwoty

– na 14 dni przed rozpoczęciem programu, zwracane jest 50% wpłaconej kwoty

– na 7 dni przed rozpoczęciem programu, zwracane jest 10% wpłaconej kwoty

– poniżej 7 dni od daty rozpoczęcia wpłacona kwota nie jest zwracana.

Sprawdź pozostale warsztaty w ofercie kliniki IMC


Ajurvedic Rejuvenation Retreat

Grupowy program opiera się na tradycyjnej idei okresowego zwrócenia uwagi na harmonizowanie organizmu, by funkcjonował prawidłowo. Jest to czas skupienia na sobie, odkrywania potencjału własnego ciała i umysłu, doświadczania źródeł spokoju i siły wewnętrznej. Zrównoważane posiłki, masaże, techniki świadomego oddech, joga oraz medytacja są narzędziami, które uruchamiają procesy samoleczenia i samo uzdrawiania.

Detoks medyczny z hipertermią

Detoks medyczny to kompleksowy indywidualny program, zalecany osobom z chorobami przewlekłymi jak borelioza, RZS, alergie oraz dla pacjentów onkologicznych. Program obejmuje hipertermię całego ciała, kroplówki detoksykujące, zbilansowaną dietę oraz masaże i terapie wspomagające proces oczyszczenia oraz pobudzające procesy samoleczenia.limfatyczny nerwowy czy mięśniowy.

Ajurwedyjski program odnowy

Według ajurwedy zdrowie to stan równowagi między ciałem, duchem a umysłem. Program realizowany indywidualnie, zawierający praktyki ajurwedyjskie jak masaże, które poprzez fizyczną stymulację ciała oddziaływują również na umysł i duszę. Program zawiera również praktykę jogi, zbalansowaną dietę, naukę świadomego oddychania.