Detox & Rejuvenation Retreat


W pośpiechu dnia codziennego zapominamy o świadomym i zdrowym życiu. Nasza Klinika oferuje holistyczny, leczniczy i regeneracyjny program – Detox & Rejuvenation Retreat, który ma na celu usunięcie zalegających w naszym układzie pokarmowym, złogów powstających m.in. na skutek wysoko przetworzonego i nieregularnego jedzenia, szybkiego i stresującego trybu życia oraz braku równowagi między odpoczynkiem, a pracą.

Odnowa i detoksykacja w klinice IMC polega na odnalezieniu świadomości w odżywianiu i harmonii w życiu. Podczas programu stosujemy dietę warzywno-ziołowo-owocową oraz szeroki wachlarz zajęć pomagających odnaleźć balans w relacjach, emocjach, pracy i zdrowiu.

 

Dla kogo?

Program dedykowany jest osobom, które zmagają się z chorobami cywilizacyjnymi jak nadciśnienie, otyłość, podwyższony cholesterol, RZS, SM, zapalenie stawów, borelioza, endometrioza, niepłodność. Również pacjentom onkologicznym w celu przyspieszenia i intensyfikacji procesu zdrowienia, oraz tym osobom które chcą pielęgnować zdrowie, nie czekając aż choroba się pojawi. Aby zapisać do programu należy odbyć konsultację lekarską.

Zapisz się na konsultację


Terminy na 2019 rok

21-31 Marca, 20-26 maja, 24-29 czerwca, 16-22 września, 14-20 Października


Liczba miejsc ograniczona!

Zapisz się

Zapis jest równoznaczny z wpłatą zaliczki lub pełnowartościowej kwoty za warsztaty.


Relacje z poprzednich programów

 

Sierpień 2018

Wrzesień 2018

Sierpień 2018

Sierpień 2018

Sierpień 2018

Czerwiec 2018


Świadome odżywianie

Odżywianie jest bardzo ważnym elementem programu. Nasz układ pokarmowy kierowany jest przez umysł i emocje, które mogą powodować blokady uniemożliwiające pełną detoksykację, dlatego program IMC Rejuvenation & Detoks zawiera terapie, które zadbają o nasze zdrowie całościowo.  Nasze ciało oczyszcza się również przez skórę oraz płuca, w związku z tym proponujemy Państwu zajęcia jak nauka automasażu, refleksoterapia, masaże olejami i praktyki świadomego oddychania.

Umysł i emocje

Przez pęd dzisiejszego świata i brak równowagi między pracą i odpoczynkiem, układ  sympatyczny jest nadmiernie stymulowany. W odpowiedzi wydziela kortyzol, który nie sprzyja fizjologicznej pracy naszych komórek. Zajęcia mindfullness pomogą przywrócić równowagę między układem sympatycznym,  a parasympatycznym oraz pomogą obniżyć kortyzol.

Warsztaty psychologiczne pokażą jak świadomie budować i pielęgnować relacje z najbliższymi i z otoczeniem, gdyż ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie.

Ciało i ruch

Dopełnieniem programu są zajęcia ruchowe i które mają służyć podwyższeniu jakości życia oraz pokazaniu jak proste techniki włączone do naszej codzienności wpłyną pozytywnie na nasz zdrowie.

Dieta

Dieta podczas pobytu dobrana jest w sposób zrównoważony, tak aby zapewnić jak największe efekty oczyszczania.  Dieta ta składa się z owoców, warzyw i ziół. Zalecenia poza dietą uwzględniają zasady spożywania pokarmów, w tym: sposób jedzenia, picie odpowiedniej ilości wody, techniki przygotowywania potraw, a także pora spożywania posiłku. Przez kilka pierwszych dni stosowania diety może pojawić się przejściowe osłabienie. Poprawa samopoczucia oraz stanu fizycznego  pojawia się w przeciągu 3 lub 4 dni.  Program wzbogacony  jest o masaże i refleksoterapię, które skutecznie usuwają zalegające toksyny w całym ciele.

Zabiegi wspierające i przyśpieszające detoksykację

Osoba poddana oczyszczającej terapii może  pogłębić proces oczyszczanie poprzez automasaż, szczotkowanie skóry, masaże, akupresurę stóp, ćwiczenia rozciągające, relaksacyjne i oddechowe. Jack Shields, M.D z Santa Barbara przeprowadził badania nad wpływem oddychania na układ limfatyczny. Przy użyciu kamer i detektorów wewnątrzustrojowych odkrył, iż głębokie przeponowe oddechy stymulują oczyszczanie układu chłonnego, tworząc efekt odkurzacza, zasysającego chłonkę.

Skuteczność eliminacji szkodliwych substancji i zawartości chłonki zwiększyła się o około 15 procent. Praktykując ćwiczenia oddechowe (pranajama z jogą), efekt oczyszczania można uzyskać nawet do 50%. Chłonka jest płynem zawierającym limfocyty (komórki T i B układu odpornościowego) krążące przez naczynia limfatycznego transportując pozostałości i metabolity do węzłów chłonnych. Węzły chłonne filtrują zawartość chłonki, w tym: bakterie, zapobiegając przedostania się ich do krwiobiegu, jednocześnie przepuszczając niezbędne limfocyty. Przepływ chłonki można zwiększyć poprzez  drenaż limfatyczny, masaży ajurwedyjskich oraz akupresurę stóp.

 


Koszt z noclegiem:
 • 5 dni (4 noclegi, pełne wyżywienie, warsztaty, opieka specjalisty, badanie bioscan) 1900zł (cena promocyjna wpłata 100%)  2100 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program)
 • 6 dni (5 nocy, pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, danie bioscan) 2300zł (cena promocyjna wpłata 100%)  2500 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program)
 • 7 dni (6 nocy, pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, danie bioscan) 2600 zł (cena promocyjna wpłata 100%) , 2900 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program)
 • 12 dni (11 nocy, pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, danie bioscan) 4500zł (cena promocyjna wpłata 100%) 5000 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program)
bez noclegu
 • 5 dni ( pełne wyżywienie, warsztaty, opieka specjalisty, badanie bioscan) 1600zł (cena promocyjna wpłata 100%)  1800 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program)
 • 6 dni ( pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, danie bioscan) 1925zł (cena promocyjna wpłata 100%)  2125zł  (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program)
 • 7 dni ( pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, danie bioscan) 2150zł (cena promocyjna wpłata 100%)  2450zł  (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program)
 • 12 dni (pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, danie bioscan) 3675zł (cena promocyjna wpłata 100%) 4175 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program)
Kwota zawiera:
 • w zależności od wybranej opcji nocleg w hotelu IMC w pokojach dwuosobowych (dopłata do pokoju 1-osbowego za cały tydzień wynosi 500 zł; pokój jednoosobowy należy zgłosić podczas rezerwacji miejsca)
 • pełen wyżywienie ze specjalnie dedykowaną dietą wraz z ziołami, sokami oraz naparami
 • opieka na miejscu
 • badanie bioscan
 • warsztaty grupowe i wykłady(m.in. joga, mindfullness, qigong, warsztaty psychologiczne)
 • materiały edukacyjne

Zapis jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programowych, wynikających z dyspozycyjności terapeutów.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania programu z powodu nieuzbierania wystarczającej liczby osób.


Wpłat za programy Wellness należy dokonywać na konto Kliniki Zdrowia

Bank BZWBK 56 1090 2398 0000 0001 3052 3908

Klinika zdrowia Sp. z o.o.Żerniki Wrocławskie ul. Strzelińska 41


Polityka rezygnacji z pobytu

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w Warsztacie

– na 30 dni przed rozpoczęciem programu, zwracane jest 90% wpłaconej kwoty

– na 14 dni przed rozpoczęciem programu, zwracane jest 50% wpłaconej kwoty

– na 7 dni przed rozpoczęciem programu, zwracane jest 10% wpłaconej kwoty

– poniżej 7 dni od daty rozpoczęcia wpłacona kwota nie jest zwracana.

Detox & Rejuvenation Retreat
3.9 (78.4%) 25 głosów

FreshMail.pl