Detox & Rejuvenation Retreat


W pośpiechu dnia codziennego zapominamy o świadomym i zdrowym życiu. Nasza Klinika oferuje holistyczny, leczniczy i regeneracyjny program – Detox & Rejuvenation Retreat, który ma na celu usunięcie zalegających w naszym układzie pokarmowym, złogów powstających m.in. na skutek wysoko przetworzonego i nieregularnego jedzenia, szybkiego i stresującego trybu życia oraz braku równowagi między odpoczynkiem, a pracą.


Odnowa i detoksykacja w klinice IMC polega na odnalezieniu świadomości w odżywianiu i harmonii w życiu. Podczas programu stosujemy dietę warzywno-ziołowo-owocową oraz szeroki wachlarz zajęć pomagających odnaleźć balans w relacjach, emocjach, pracy i zdrowiu.

Dla kogo?

Program dedykowany jest osobom, które zmagają się z chorobami cywilizacyjnymi jak nadciśnienie, otyłość, podwyższony cholesterol, RZS, SM, zapalenie stawów, borelioza, endometrioza, niepłodność. Również pacjentom onkologicznym w celu przyspieszenia i intensyfikacji procesu zdrowienia oraz tym osobom które chcą pielęgnować zdrowie, nie czekając aż choroba się pojawi.

Aby zapisać do programu należy odbyć konsultację lekarską.


Terminy na 2019 rok

10-15 czerwca, 1-6 lipca, 26-31 sierpnia, 16-21 września, 14-29 Października


Relacje z programów

Czerwiec 2018 Sierpień 2018 Wrzesień 2018 Marzec i kwiecień 2019

Relacja z programu Detox


Świadome odżywianie

Odżywianie jest bardzo ważnym elementem programu. Nasz układ pokarmowy kierowany jest przez umysł i emocje, które mogą powodować blokady uniemożliwiające pełną detoksykację, dlatego program IMC Rejuvenation & Detoks zawiera terapie, które zadbają o nasze zdrowie całościowo.  Nasze ciało oczyszcza się również przez skórę oraz płuca, w związku z tym proponujemy Państwu zajęcia jak nauka automasażu, refleksoterapia, masaże olejami i praktyki świadomego oddychania.

Umysł i emocje

Przez pęd dzisiejszego świata i brak równowagi między pracą i odpoczynkiem, układ  sympatyczny jest nadmiernie stymulowany. W odpowiedzi wydziela kortyzol, który nie sprzyja fizjologicznej pracy naszych komórek. Zajęcia mindfullness pomogą przywrócić równowagę między układem sympatycznym,  a parasympatycznym oraz pomogą obniżyć kortyzol. Warsztaty psychologiczne pokażą jak świadomie budować i pielęgnować relacje z najbliższymi i z otoczeniem, gdyż ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie.

Ciało i ruch

Dopełnieniem programu są zajęcia ruchowe i które mają służyć podwyższeniu jakości życia oraz pokazaniu jak proste techniki włączone do naszej codzienności wpłyną pozytywnie na nasz zdrowie.

dr Preeti Agrawal o programie Detox & Rejuvenation

Dieta

Dieta podczas pobytu dobrana jest w sposób zrównoważony, tak aby zapewnić jak największe efekty oczyszczania.  Dieta ta składa się z owoców, warzyw i ziół. Zalecenia poza dietą uwzględniają zasady spożywania pokarmów, w tym: sposób jedzenia, picie odpowiedniej ilości wody, techniki przygotowywania potraw, a także pora spożywania posiłku. Przez kilka pierwszych dni stosowania diety może pojawić się przejściowe osłabienie. Poprawa samopoczucia oraz stanu fizycznego  pojawia się w przeciągu 3 lub 4 dni.  Program wzbogacony  jest o masaże i refleksoterapię, które skutecznie usuwają zalegające toksyny w całym ciele.

Zabiegi wspierające i przyśpieszające detoksykację

Osoba poddana oczyszczającej terapii może  pogłębić proces oczyszczanie poprzez automasaż, szczotkowanie skóry, masaże, akupresurę stóp, ćwiczenia rozciągające, relaksacyjne i oddechowe. Jack Shields, M.D z Santa Barbara przeprowadził badania nad wpływem oddychania na układ limfatyczny. Przy użyciu kamer i detektorów wewnątrzustrojowych odkrył, iż głębokie przeponowe oddechy stymulują oczyszczanie układu chłonnego, tworząc efekt odkurzacza, zasysającego chłonkę.

Skuteczność eliminacji szkodliwych substancji i zawartości chłonki zwiększyła się o około 15 procent. Praktykując ćwiczenia oddechowe (pranajama z jogą), efekt oczyszczania można uzyskać nawet do 50%. Chłonka jest płynem zawierającym limfocyty (komórki T i B układu odpornościowego) krążące przez naczynia limfatycznego transportując pozostałości i metabolity do węzłów chłonnych. Węzły chłonne filtrują zawartość chłonki, w tym: bakterie, zapobiegając przedostania się ich do krwiobiegu, jednocześnie przepuszczając niezbędne limfocyty. Przepływ chłonki można zwiększyć poprzez  drenaż limfatyczny, masaży ajurwedyjskich oraz akupresurę stóp.


Liczba miejsc ograniczona!

Zapisz się

Zapis jest równoznaczny z wpłatą zaliczki lub pełnowartościowej kwoty za warsztaty.


Koszt z noclegiem:
 • 5 dni (4 noclegi, pełne wyżywienie, warsztaty, opieka specjalisty, badanie bioscan) 1900zł (cena promocyjna o szczegóły pytaj w recepcji)  2100 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program, nie później niż 1 tydzień przed rozpoczęciem programu)
 • 6 dni (5 nocy, pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, badanie bioscan) 2300zł (cena promocyjna o szczegóły pytaj w recepcji)  2500 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program, nie później niż 1 tydzień przed rozpoczęciem programu)
 • 7 dni (6 nocy, pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, badanie bioscan) 2600 zł (cena promocyjna o szczegóły pytaj w recepcji) , 2900 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program, nie później niż 1 tydzień przed rozpoczęciem programu)
 • 12 dni (11 nocy, pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, badanie bioscan) 4500zł (cena promocyjna o szczegóły pytaj w recepcji) 5000 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program, nie później niż 1 tydzień przed rozpoczęciem programu)
bez noclegu
 • 5 dni ( pełne wyżywienie, warsztaty, opieka specjalisty, badanie bioscan) 1600zł (cena promocyjna o szczegóły pytaj w recepcji)  1800 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program, nie później niż 1 tydzień przed rozpoczęciem programu)
 • 6 dni ( pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, badanie bioscan) 1925zł (cena promocyjna o szczegóły pytaj w recepcji)  2125zł  (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program, nie później niż 1 tydzień przed rozpoczęciem programu)
 • 7 dni ( pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, badanie bioscan) 2150zł (cena promocyjna o szczegóły pytaj w recepcji)  2450zł  (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program, nie później niż 1 tydzień przed rozpoczęciem programu)
 • 12 dni (pełne wyżywienie, warsztaty grupowe, opieka specjalisty, badanie bioscan) 3675zł (cena promocyjna o szczegóły pytaj w recepcji) 4175 zł (wpłata w miesiącu, w którym zaczyna się program, nie później niż 1 tydzień przed rozpoczęciem programu)
Kwota zawiera:
 • w zależności od wybranej opcji nocleg w hotelu IMC w pokojach dwuosobowych (dopłata do pokoju 1-osbowego za dzień wynosi 100 zł; pokój jednoosobowy należy zgłosić podczas rezerwacji miejsca)
 • pełen wyżywienie ze specjalnie dedykowaną dietą wraz z ziołami, sokami oraz naparami
 • opieka na miejscu
 • badanie bioscan
 • warsztaty grupowe i wykłady(m.in. joga, mindfullness, warsztaty psychologiczne)
 • materiały edukacyjne

Zapis jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programowych, wynikających z dyspozycyjności terapeutów.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania programu z powodu nieuzbierania wystarczającej liczby osób.


Wpłat za programy Wellness należy dokonywać na konto Kliniki Zdrowia

Bank BZWBK 56 1090 2398 0000 0001 3052 3908

Klinika zdrowia Sp. z o.o.Żerniki Wrocławskie ul. Strzelińska 41


Polityka rezygnacji z pobytu

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w Warsztacie

– na 30 dni przed rozpoczęciem programu, zwracane jest 90% wpłaconej kwoty

– na 14 dni przed rozpoczęciem programu, zwracane jest 50% wpłaconej kwoty

– na 7 dni przed rozpoczęciem programu, zwracane jest 10% wpłaconej kwoty

– poniżej 7 dni od daty rozpoczęcia wpłacona kwota nie jest zwracana.

Detox & Rejuvenation Retreat
3.9 (77.24%) 29 głosów

FreshMail.pl