Akupunktura


akupunktura i laseropunktura

Akupunktura-  to starożytna chińska metoda leczenia, która polega na przepływie   “energii Qi ”  poprzez system kanałów (meridianów) znajdujących się pod skórą. Gdy przepływ Qi jest osłabiony bądź jest w stagnacji następuje choroba. Poprzez nakłucie cienkimi sterylnymi igłami w oznaczone punkty wzdłuż kanałów, równowaga organizmu zostanie przywrócona, a  dolegliwość ustępuje.

 


Akupunktura jest kompletnym protokołem medycznym, którego celem jest korygowanie nierównowagi energii w organizmie.

Akupunktura jest to metoda leczenia , która jest praktykowana na Dalekim Wschodzie od tysięcy lat. Teoria , która kryje się za akupunkturą polega na przepływie ” Qi ” ( często tłumaczone jako “energia”) po przez system kanałów ( meridianów ) znajdujących się pod skórą. Gdy przepływ Qi jest osłabiony bądź jest w stagnacji następuje choroba. Poprzez nakłucie cienkimi sterylnymi igłami w oznaczone punkty wzdłuż kanałów , równowaga organizmu zostanie przywrócona ,a choroba zniwelowana.

Tradycyjne wyjaśnienie metody akupunktury polega na tym, że zmienia ona przepływ energii (znanej jako qi lub chi) w całym ciele.

Badania opublikowane 30 maja 2010 wykazały, że igły akupunktury wpływają na aktywność adenozyny, aminokwasu, który staje się aktywny w skórze po urazie w celu złagodzenia bólu. Może to tłumaczyć częściowo, dlaczego uśmierzanie bólu jest często doświadczane jako jedna z zalet akupunktury. W rzeczywistości wiele badań na Zachodzie skupiło się właśnie na działaniu łagodzącym ból. Tradycyjne właściwości równoważenia energii przez akupunkturę badano znacznie rzadziej.

Osoba wykonująca akupunkturę ocenia przepływ energii i wpływa na zdrowie pacjenta poprzez stymulowanie niektórych punktów akupunktury. Tradycyjnie, punkty akupunktury były pobudzane igłami, jednak obecnie coraz popularniejsze stają się zioła, magnesy, lasery i działanie prądem.


Przebieg Terapii

Bardzo cienkie igły umieszczane są pod skórą na różnej głębokości. Igły stymulują punkty akupunktury, co ma lecznicze właściwości oraz pozytywny wpływ na organizm. Nie tylko przynosi ulgę w bólu, ale i pomaga pozbyć się mdłości spowodowanych chemioterapią. Według tradycyjnej teorii chińskiej medycyny punkty akupunktury znajdują się w szczytowych miejscach, przez które przepływa energia.

Zabiegi wykonuje się przez kilka sesji co tydzień lub co dwa tygodnie. Większość terapii składa się z dwunastu sesji. Wizyta w gabinecie to także badanie i ocena stanu zdrowia pacjenta. Otrzymuje on także rady dotyczące dbania o siebie. Zabieg akupunktury trwa zwykle około pół godziny.

 


Wskazania:

Akupunktura jest coraz częściej uznawana przez medycynę jako skuteczna alternatywa lub uzupełnianie konwencjonalnego leczenia.

Ponieważ celem akupunktury jest przywracanie równowagi energii, która przepływa przez ciało, korzyści z akupunktury mogą rozciągać się na szeroką skalę. Akupunktura jest pomocna w leczeniu wielu schorzeń takich jak:

-Choroby dróg oddechowych (astma oskrzelowa , zapalenie oskrzeli , zapalenie zatok , przeziębienie)

– Choroby układu pokarmowego (mdłości, wymioty, zespół jelita drażliwego,  nieżyt żołądka , choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy , zaparcia , biegunka)

– Choroby neurologiczne (bóle głowy, migrena, udar mózgu, paraliż kończyn , moczenie nocne)

– Choroby oczu i uszu (jaskra , zaćma , niedosłuch , zaburzenia widzenia)

– Choroby psychosomatyczne (nerwica , depresja , zaburzenia pamięci , bezsenność)

– Choroby układu moczowo-płciowego (kamica nerkowa , nietrzymanie moczu , przewlekłe zapalenie nerek i pęcherza moczowego)

– Choroby układu kostno-stawowego (bóle kończyn , łokieć tenisisty , bóle mięśni i ścięgien, stanów zapalnych stawów, bóli pleców)

– Choroby układu krążenia (nadciśnienie tętnicze , miażdżyca , arytmia serca)

– Choroby dermatologiczne (łuszczyca , egzema , alergie)

– Choroby wątroby i woreczka żółciowego (kamica woreczka żółciowego , przewlekłe zapalenia wątroby)

– Choroby Kobiece (bóle menstruacyjne , endometrioza , niepłodność i trudność zajściu w ciążę)

– Zespoły bólowe spowodowane urazem

– Zespoły bólowe związane z przewlekłą chorobą zwyrodnieniową (reumatoidalne zapalenie stawów).

Akupunktura pomaga także pozbyć się  skutków ubocznych chemioterapii i nudności związanych z ciążą, również korzystna przy zmniejszeniu zmęczenia i poziomu uzależnień.

Badania w USA wskazują, że akupunktura może pomóc złagodzić przewlekły ból pleców, ból stomatologiczny, migrenowe bóle głowy, fibromialgię i objawy zapalenia kości i stawów. Wykazano, że pomaga w leczeniu zespołów bólowych emocjonalnych, takich jak zaburzenia stresu pourazowego, ale też zmniejsza mdłości wywołane chemioterapią.

WHO sugeruje również, że akupunktura może pomóc w leczeniu wielu infekcji, w tym niektórych infekcji dróg moczowych i gorączki krwotocznej.

Ponieważ akupunktura ma tak wiele pozytywnych skutków dla organizmu z minimalną częstością występowania działań niepożądanych, często jest to rozważane przy tworzeniu planu leczenia medycyny integracyjnej.


Korzyści płynące z akupunktury są następujące:

  • jest bezpieczna, jeśli jest prawidłowo przeprowadzona,
  • nie ma skutków ubocznych,
  • w połączeniu z innymi metodami jest bardzo skuteczna,
  • efektywnie kontroluje kilka rodzajów bólu,
  • może być stosowana przez osoby, które nie reagują na tradycyjne środki przeciwbólowe,
  • jest alternatywą dla tych, którzy nie chcą przyjmować leków przeciwbólowych.

Zabieg odblokowujący podświadome emocje w stanie głębokiego relaksu.

Podczas seansu pacjent wizualizuje i nazywa blokady w swoim organizmie. Uświadamiając je sobie uwalnia się od obciążenia i odzyskuje zablokowaną energię.
czas trwania 45 minut.

Prowadzenie

Jacek Sobieraj – kliknij i zobacz profil terapeuty

Godziny przyjęć:

wtorki 10:00-17:00,

środy 10:00-16:00,

piątki 10:30-16:00,

soboty 9:00-14:00


Cennik   Rezerwacja przez recepcję   Rezerwacja on-line


Szybki kontakt
+
Wyślij!