Drenaż limfatyczny


Drenaż limfatyczny Drenaż limfatyczny bywa nazwany również masażem limfatycznym. Jest obecnie jedną z najlepszych metod zwalczania obrzęków. Ma szerokie zastosowanie we wspomaganiu leczenia po mastektomii, kwadrantektomii oraz wszelkiego rodzaju obrzęków limfatycznych. Jest wykonywany bardzo delikatnie i w wolnym tempie.

Pozwala to na skuteczne odprowadzenie zalegającej limfy do najbliższych węzłów chłonnych. W połączeniu z kinesiotapingiem powstaje niezwykle skuteczna terapia walki z obrzękami limfatycznymi.


Kinesiotaping (kinesiology taping, plastrowanie dynamiczne)

jest metodą, która przez działanie sensoryczne plastrów k-active tape naklejanych bezpośrednio na skórę, pozwala uzyskać doskonałe rezultaty terapeutyczne. Umożliwia pracę z obrzękami, pacjentami bólowymi, przynosi efektywną terapię blizn, znajduje zastosowanie u kobiet w ciąży, przy zaburzeniach neurologicznych, terapii pooperacyjnej oraz w terapiach neurorozwojowych dzieci.


Prowadzenie

Rafał Banasiak Godziny przyjęć: poniedziałki 16.00-19.00, czwartki 16.00-19.00, sobota 9.00-13.00 – kliknij i zobacz profil lekarza


Cennik   Rezerwacja przez recepcję   Rezerwacja on-line


Drenaż limfatyczny
Oceń ten artykuł

FreshMail.pl