Refleksologia stóp


Refleksologia stóp i twarzy

Leczniczy masaż stóp, praca na receptorach, położonych na stopach oddziałuje na wszystkie narządy ciała i prowadzi do osiągnięcia przez organizm stanu równowagi. Masaż uruchamia procesy samoleczenia, pomocny jest we wszystkich schorzeniach, skutecznie wpływa na poprawę zdrowia, stan emocjonalny, podnosi energię życiową.


Wielu ludzi sądzi, że refleksologia to tylko inne określenie na masaż stóp, ale to coś więcej. Masaż stóp znany był już w starożytnym Egipcie i Chinach ponad 5 000 lat temu. Refleksologia polega na delikatnej manipulacji lub uciskaniu pewnych części stopy w celu wywołania efektu gdzieś indziej w ciele. Umiejscowienie docisku opiera się na systemie stref i obszarów refleksyjnych, które odpowiadają innym częściom ciała. Ta sztuka uzdrawiania a zarazem nauka opiera się na założeniu, że istnieje kanał energetyczny, który przechodząc od stóp po czubek głowy obejmuje 12 głównych narządów. Poprzez ucisk refleksolog odblokowuje ten kanał, aby przywrócić zdrowie i właściwe funkcjonowanie narządów. W wyniku powtarzania praktyki uciskania i manipulowania zakończeniami nerwowymi refleksologia pozwala oczyścić zablokowany kanał energetyczny, wspomagając przepływ krwi, substancji odżywczych i bodźców nerwowych, aby w końcu poprawić ogólną równowagę zdrowotną.


Wskazania:
  • niepłodność,
  • problemy w ciąży,
  • zaburzenia hormonalne,
  • ogólnie na wzmocnienie odporności,
  • Oczyszcza ciało z toksyn
  • Poprawia krążenie krwi i limfy
  • Przynosi ulgę w stresie, bólu i stanach lękowych
  • Stymuluje aktywność organów wewnętrznych

Prowadzenie: Tomek Biesiadecki, Elżbieta Wrzesień, Natalia Safjan


Refleksoterapia wielowymiarowa

Jest to lecznicza terapia odruchowa, która koncentruje się na stymulowaniu refleksów, czyli punktów wrażliwych na ucisk, zakończeń nerwowych, odpowiadających określonym częściom ciała. W terapii tej istotne jest, aby uraz, ból lub inna konkretna dolegliwość były jednocześnie stymulowane w kilku strefach, gdzie znajdują się ich refleksy, czyli na stopach, dłoniach, małżowinach usznych oraz łydkach. Praca na różnych strefach dotyczących tego samego problemu zdrowotnego daje możliwość głębszego i bardziej skutecznego działania. Zabieg jest uzupełniony przez masaż i stymulację mięśniowo-nerwową okolic kręgosłupa.

Czytaj więcej


Prowadzenie: Tomek Biesiadecki,


Cennik   Rezerwacja przez recepcję   Rezerwacja on-line


Szybki kontakt
+
Wyślij!