Terapia Simontona


Terapia SimontonaTerapia Simontona wykorzystuje narzędzia oferowane przez terapię poznawczo-behawioralną i opiera się na Racjonalnej Terapii Zachowań (RTZ) Maxie’a C. Maultsby’ego.
Sesje zostały zaproponowane z myślą o osobach, które chcą przeżyć chorobę nowotworową, aktywnie uczestnicząc w procesie leczenia – biorąc odpowiedzialność za swoje zdrowienie, oraz dla ich bliskich.


Badania naukowe wykazały, że zastosowanie tego programu, jako uzupełnienie leczenia medycznego polegającego na nauczaniu metod samodzielnego rozwiązywania problemów emocjonalnych, jest pierwszym programem edukacyjno-terapeutycznym stosowanym w placówkach medycznych na całym świecie, który przeciętnie zwiększa dwukrotnie długość przeżycia chorych, przy znacznie poprawionej jakość życia. Wszechstronny program psychoterapeutyczny dla chorych na raka.

Zastosowanie tego programu, jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego, zwiększa długość przeżycia chorych, przy znacznie poprawionej jakości życia. Zgodnie z założeniami programu – nasze emocje znacząco wpływają na zdrowie i proces zdrowienia. Celem terapii jest poprawa funkcjonowania emocjonalnego pacjenta, wzrost zaangażowania w proces leczenia. Wiąże się to ze zrozumieniem konsekwencji działania emocji i przejęciem odpowiedzialności za własne zdrowie, a także z poprawą komunikacji z otoczeniem oraz ogólna poprawa jakości życia.


Prowadzenie

Anna Jelenik – sesja indywidualna – kliknij i zobacz profil lekarza

Godziny przyjęć: środa, czwartek, piątek 10:00-13:00


Cennik  Rezerwacja przez recepcję  Rezerwacja on-line


Oceń ten artykuł

FreshMail.pl