Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Program świadomego rodzicielstwa

 

Szkoła rodzenia w Klinice dr Agrawal jest elementem Programu świadomego macierzyństwa w Integrative Medical Center.

Na holistyczny program świadomego macierzyństwa w IMC składają się:

Warsztat świadomego rodzicielstwa


Świadome przygotowanie do porodu i rodzicielstwa przeznaczone jest dla par oczekujących dziecka. To wyjątkowe spotkanie, w trakcie którego omówione zostaną zagadnienia związane z ciążą, porodem, połogiem i holistyczną opieką nad noworodkiem. W tym czasie będą mogli Państwo podzielić się swoimi obawami, problemami i oczekiwaniami. Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt drogą mailową na adres: drpreeti@imc.wroc.pl 

 

 

Tematyka Warsztatu

Ciąża

Otwarcie. Rozmowa uczestników na temat obaw, problemów i oczekiwań związanych z ciążą i porodem. Ciąża fizjologiczna - przebieg, zmiany fizyczne. Rola diety, ziół, witamin w utrzymaniu zdrowia podczas ciąży. Rola ćwiczeń i oddychania w czasie ciąży. Rozwój dziecka w wewnątrzmacicznej fazie życia - wpływ emocji, relacji i medytacji w zachowaniu zdrowia w czasie ciąży.

Poród

Przebieg fizjologicznego porodu. Poród aktywny. Znaczenie pozycji w czasie porodu. Zwiastuny zbliżającego się porodu. Rola wizualizacji i afirmacja w ciąży w przygotowaniu do porodu.  Epizjotomia - kiedy jest konieczna? Znaczenie pierwszego kontaktu matki z dzieckiem w pierwszej godzinie po porodzie. Jak unikać infekcji szpitalnych. Wsparcie podczas porodu - rola partnera, Douli, osoby towarzyszącej. Bóle porodowe - znaczenie przygotowania fizycznego i psychicznego na ból związany z porodem. Znieczulenia epiduralne – zalety  i wady. Cięcie cesarskie - kiedy staje się koniecznością? Emisja filmu ”Poród w harmonii z naturą“. 

Karmienie piersią

Nowa teoria o laktacji. Zapobieganie problemom laktacyjnym. Rola fizycznego i psychicznego przygotowania do karmienia piersią. Jak pokonać problemy związane z karmieniem piersią - gdzie szukać pomocy? Do kiedy karmić piersią.

Połóg

Nowe spojrzenie na okres połogu - „matkowanie matce“.  Jak dbać o siebie przez pierwsze 6 tygodni po porodzie. Rola diety, ziół i ćwiczeń. Antykoncepcja po porodzie. Rola położnej środowiskowej. Relacje z partnerem, rodzicami - rola ojca i dziadków po porodzie. Powrót do pracy. 

Dziecko

Naturalne metody zapobiegania i leczenia drobnych dolegliwości u niemowląt, zdrowa dieta dla niemowląt. Masaż w codziennej pielęgnacji noworodka. Holistyczna opieka i pielęgnacja - film.

Koszt uczestnictwa

Koszt obejmujący uczestnictwo w warsztatach oraz materiały edukacyjne wynosi 250 zł od osoby i 350 zł od pary.
Prosimy o dokonanie wpłaty na konto: Bank BPH 95-10600076-0000338000015552 Gabinet Ginekologiczny dr Preeti Agrawal, ul. Dębowa 31, 55-010 Żerniki Wrocławskie

(UWAGA: w tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko - opłata za Warsztaty Świadomego Macierzyństwa)