Joga relaksacyjna


jogaWTORKI 18:00-19:15

CZWARTKI 9:00-10:15

Joga to jeden z systemów filozofii indyjskiej, zajmujący się związkami pomiędzy ciałem i umysłem. Poprzez odpowiedni trening ciała, dyscyplinę duchową (medytację) i przestrzeganie zasad etycznych, joga deklaruje możliwość rozpoznania przez praktykującego natury rzeczywistości.

W celu zniesienia uciążliwości związanych z intensywną praktyką (np. długotrwała medytacja) znacznie rozwinęła się jedna z jej gałęzi zwana  hatha-jogą, w świecie zachodnim utożsamiana z zestawem ćwiczeń fizycznych i umysłowych, uprawianych głównie dla zdrowia.

Metoda opracowana przez B.K.S Iyengar’a wyróżnia się wyjątkową precyzją. Każda część ciała wykonuje ściśle określoną pracę. Ciało jest używane jako narzędzie do poszerzania świadomości i wyciszania umysłu.
Praktyka polega na uważnym wejściu w pozycję (asanę) i pozostaniu w niej przez odpowiedni czas. Ćwiczący stale docierają do granic swoich możliwości i przechodząc je osiągają postępy i terapeutyczne efekty.
Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków. Umożliwiają one doświadczanie dobroczynnego działania asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu.

Zajęcia są dopasowane do możliwości uczestników, prowadzone w indywidualny sposób. Wykonujemy asany i ćwiczenia w zakresie, który jest wygodny dla osób zmęczonych, w trakcie terapii, kobiet w ciąży. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pomagają odciążyć ciało, zregenerować ciało i umysł, są okazją, żeby wypocząć i zregenerować się po pełnym obowiązków dniu.

Prowadzący: Aneta Magda
Długość zajęć: 75 minut

Zapisz się na zajęcia

 

Joga relaksacyjna
4.5 (90%) 2 głosów

FreshMail.pl