Nauka Świadomego Oddychania


praca z oddechem

Nauka świadomego oddychania

Oddychanie jest jedyną funkcją naszego organizmu, która może odbywać się na dwa sposoby: z udziałem woli – świadomie lub bez udziału woli – nieświadomie. Wszystkie inne funkcje ciała podzielone są na autonomiczne (którymi nie możemy kierować za pomocą naszej woli) oraz świadome (którymi możemy kierować zgodnie z naszą wolą).

W różnych częściach świata odkrywano przez wieki, niezależnie od siebie, że oddychając świadomie i uważnie można wpływać nie tylko na sam oddech, ale też na autonomiczne funkcje organizmu, niezależne od naszej woli: trawienie, gospodarkę hormonalną, ciśnienie krwi, temperaturę ciała. Oddech ma też wpływ na naszą psychikę. Sprowadzając uwagę do oddechu równoważymy i integrujemy myśli, emocje i odczucia fizyczne. Energia oddechu ma też moc rozpuszczania napięć i lęków, z których nie zdajemy sobie sprawy a które utknęły w ciele i podświadomości. Oddech oczyszcza, regeneruje, uspokaja, dodaje sił i pewności siebie. Jest zawsze i wszędzie dostępny.

 


Dla kogo:  polecane dla każdego, w każdym wieku, niezależnie od stanu zdrowia

przebieg terapii:  W trakcie zajęć praktycznie wykonasz ćwiczenia oddechowe, które następnie będziesz mógł samodzielnie powtarzać w domu jako profilaktykę zdrowia i wsparcie w procesie leczenia. Nauczysz się też przyjmować prawidłową postawę ciała zapewniającą optymalną przestrzeń płucom, wątrobie i pozostałym organom wewnętrznym.”

Prowadzący: Agnieszka Burzyńska

Czas trwania: 1h

Nauka świadomego oddychania jest częścią autorskich programów leczniczych w IMC

 


Zapisz się na zajęcia

Jeśli nie możesz utworzyć konta online, skontaktuj się z nami telefonicznie  + 48 667 939 372  lub  mailowo kontakt@imc.wroc.pl  i zapisz się na warsztaty.