Trening uważności mindfulness


warsztaty

Trening uważności – mindfulness

Istotą praktyki uważności jest proces poznawania i akceptacji siebie takiego jakim się jest.

W każdym z nas jest źródło wewnętrznego spokoju i zadowolenia – bez względu na to jak bardzo czujemy się rozproszeni i rozdygotani wewnętrznie. Ten głęboki wewnętrzny spokój jest częścią naszej natury. Czasem tracimy go z pola widzenia zajmując się naszą codzienną gonitwą przez życie, by kiedy indziej znów zatrzymać się na chwilę z przeczuciem ze coś ważnego nam właśnie umyka.

Praktyka uważności to sposób na bycie tu i teraz.

Używając prostych lecz jednakże subtelnych metod ćwiczymy nasz umysł aby doświadczać świeżości każdej przeżywanej chwili.

Skupienie na oddechu pozwala zaobserwować jak myśli pojawiają się i znikają. Zaczynamy być świadomi powstawania schematów myślenia, zanim zaczną się potęgować i ‘nakręcać się jak spirala’. Pojawia się zrozumienie, że myśli i emocje przemijają oraz zdać sobie sprawę że TY to nie ‘twoje myśli’. I w końcu – że masz wybór czy zrobisz tak jak ci podpowiadają czy też nie.

Badania wykazały że dzięki regularnej praktyce uważności obniża się intensywność doświadczania stresu, lęku, depresji i drażliwości. Ma to również wpływ na: pamięć, czas reakcji na bodźce oraz wytrzymałość umysłową i fizyczną. Pomaga także znosić chroniczny ból, osłabia uzależnienia, poprawia działanie układu odpornościowego i ma wpływ na obniżenie ciśnienia.

Zapraszamy do wzięcia udziału w godzinnym spotkaniu gdzie będziemy wspólnie ćwiczyć uważność, dzielić się doświadczeniami i poznawać metody, tak byśmy wyszli ze zrozumieniem, że możemy sobie pomóc żyć pełniej.

Uważność to po prostu trening umysłu.

  • Nie musisz siedzieć po turecku, możesz siedzieć na krześle.
  • Nie zajmuje dużo czasu, choć konieczna jest odrobina cierpliwości.
  • Nie jest skomplikowane.
  • Nie potrzebujesz się niczego wyrzekać.
  • Po zapoznaniu się z metodami możesz ćwiczyć praktycznie wszędzie.

Uważność pomaga odkrywać w sobie tą głęboką i współczującą świadomość, która kieruje nas w świadome działania i pozwala znaleźć optymalną drogę w życiu.

Prowadzący: Tomasz Wolak

Trening uważności jest częścią autorskich programów leczniczych w IMC


Zapisz się na zajęcia

Jeśli nie możesz utworzyć konta online, skontaktuj się z nami telefonicznie  + 48 667 939 372  lub  mailowo kontakt@imc.wroc.pl  i zapisz się na warsztaty.