Uwalniająca sesja oddechowa


Sesja oddechowa

Oddech jest łącznikiem świadomości i podświadomości. Dzięki oddechowi możemy mieć dostęp do różnych podświadomych lęków i starych zamrożonych emocji, które podczas sesji bezpiecznie uwalniamy bez udziału świadomości. Uwalniająca sesja oddechowa może bardzo efektywnie uzupełnić psychoterapię lub nawet niekiedy ją zastąpić.

W trakcie sesji oddechowej, po wstępnym instruktażu, pacjent oddycha intensywnie i głęboko bez przerwy przez około czterdzieści pięć minut. Następnie przechodzimy do czasu integracji, około 15 minut. 

Podczas sesji oddechowej osoba oddychająca może doświadczać intensywnych wrażeń emocjonalnych i fizycznych. Mogą one być zarówno przyjemne jak i nieprzyjemne, co samo w sobie nie ma istotnego znaczenia dla skuteczności i rezultatu sesji.

Czas trwania

1,5 godziny

Cena

180 zł/90 minut

Terminy

sesje indywidualne

w godzinach przyjęć terapeutki

Agnieszka Burzyńska: poniedziałek, czwartek w godz. 11.00-18.00; termin każdorazowo do uzgodnienia z recepcją

Joanna Rybacka: wtorek, środa, czwartek, piątek; termin każdorazowo do uzgodnienia z recepcją

sesje grupowe

terminy detoksowe

Dla kogo

Ogromne korzyści z sesji oddechowej wynoszą:

  • osoby, które przeżyły traumy cielesne w dzieciństwie np. deprywacje, nadużycia, pogwałcenie podstawowych potrzeb fizjologicznych, naruszenie ciała, 
  • osoby w depresji i z obniżonym nastrojem, zmagające się z nerwicami lękowymi,
  • osoby które korzystały z detoksu, by pogłębić efekty, jako integracyjny program leczenia (nie jako samodzielne zajęcia), pod nadzorem lekarza.

Przeciwwskazania

Uwalniająca sesja oddechowa nie powinna być stosowana u osób z silnymi zaburzeniami psychicznymi i w stanach głębokiej depresji. Te osoby wymagają najpierw nadzoru lekarskiego. Poprawa metabolizmu w czasie sesji może spowodować wzmocnienie działania zażywanych leków lub przyspieszyć eliminację substancji chemicznych z systemu.

Efekty

Sesja oddechowa bardzo intensywnie dotlenia ciało. Okresowe utrzymywanie takiego sposobu oddychania poprawia metabolizm i przyspiesza procesy oczyszczania ciała na poziomie organicznym, emocjonalnym i intelektualnym. Balansuje również autonomiczny układ nerwowy. W wyniku sesji następuje odnowienie przepływu między trzema głównymi centrami energetycznymi: głowa – serce – trzewia. Ciało, emocje i umysł harmonizują się i dochodzi do integracji – co odczuwa się jako błogi spokój, miłość, wolność, radość bez przyczyny.

Wskazania do terapii

W zależności od indywidualnego przypadku znaczną i trwałą poprawę funkcjonowania psychofizycznego uzyskuje się po serii siedmiu do piętnastu systematycznych sesji oddechowych w około tygodniowych odstępach czasu.

Jako uzupełnienie do sesji oddechowej proponujemy udział w indywidualnej sesji nauki świadomego oddychania 

Prowadzący

Agnieszka Burzyńska, Joanna Rybacka

 

Szybki kontakt
+
Wyślij!