Warsztaty – umysł


Uspokojenie natłoku myśli i emocji poprzez medytację

Każdy z nas poszukuje dobrego zdrowia, miłości, harmonii, a przede wszystkim szczęśliwego i spokojnego życia. Staramy się, aby ten stan towarzyszył nam w każdej chwili i sytuacji. Medytacja w tradycyjnym wschodnim rozumieniu oznacza wewnętrzną ciszę i stan pełnej, niewymuszonej świadomości. Wiele osób podejmuje próby zrozumienia i praktyki technik medytacji, które często kończą się niepowodzeniem. Wynika ono z faktu, że aby utrzymywać umysł bez całego natłoku myśli, w pełnym spokoju, odprężeniu i relaksacji musimy się do tego przygotować. Życie w ciągłym pośpiechu, stresu i napięciu powoduje, że nie jesteśmy w stanie zwyczajnie rozluźnić się i przestać rozważać nad przeszłością czy rozmyślać nad naszą przyszłością. Większość technik medytacji wymaga, abyś siedział w ciszy i spokoju. Techniki, które zostaną przedstawione, umożliwiają wyciszenie umysłu poprzez stosowanie aktywnych metod. Aktywne metody są zaskakujące i niespodziewane dla Twojego umysłu i dlatego powodują jego wyciszenie. Kiedy zdarza się coś nieznanego i nieoczekiwanego Twój umysł automatycznie przestaje pracować. Aktywne techniki medytacji, które można wykonywać samodzielnie w domu, stanowią niezwykle ważną i korzystną metodę w utrzymaniu dobrego zdrowia, harmonii i wewnętrznego spokoju.

Ludzie praktykujący medytację wolniej się starzeją, mniej stresują, są zdrowsi i bardziej zważają na ludzi w ich otoczeniu. Są lepszymi przywódcami, są też bardziej kreatywni i produktywni… Zanim popędzisz medytować, musisz uwzględnić parę ważnych kwestii. Współcześni ludzie nie są tacy sami jak ci, którym w przeszłości wystarczało „samo siedzenie”. My zaczynamy z zupełnie innego miejsca. Żyjemy w bardzo złożonym świecie oddziałujących ze sobą idei i emocji, zupełnie innym niż wioska będąca otoczeniem pierwotnie praktykujących medytację. Jesteśmy przeciążeni emocjami. Nic dziwnego, że główni nauczyciele uważności (mindfulness przyp. tłum) zauważają, że wielu osobom samo siedzenie nie pomaga. I być może na nikogo nie działa całkowicie. Mówiąc wprost – nie spodziewajmy się, że odprężymy się, siedząc na wulkanie. Dlatego też zapraszamy do udziału w aktywnych medytacjach, które dadzą ci możliwość prawdziwego wyładowania się. I dopiero wtedy siądziesz nieruchomo i poczujesz różnicę.

Brak nadchodzących terminów
Program Simontona i techniki relaksacyjne

Istnieje ścisła zależność między psychiką i ciałem. Do mózgu stale napływają informacje o wszystkim, co dzieje się w naszym organizmie, o zachodzących w nim procesach i reagowaniu narządów. Z mózgu z kolei płyną polecenia sterujące pracą tych narządów, ich funkcjonowaniem. Odbywa się to wszystko bez udziału naszej świadomości. Ale podczas warsztatów możemy właśnie autosugestią doprowadzić do tego, żeby mózg uwzględniał nasze życzenia i wydawał organizmowi polecenia zachowania się i funkcjonowania zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Możemy wykorzystać tę właściwość mózgu, w powrocie do zdrowia.

Brak nadchodzących terminów
Aktywacja podświadomości i głębokie uzdrawianie

Zapraszamy na trzymiesięczny moduł, w trakcie którego będziemy aktywować podświadomość, uzdrawiać przeszłość i asymilować zmiany z wizją na przyszłość.

Podświadomość działa jak komputer, a komputer – jak wiemy – działa zgodnie z zainstalowanym oprogramowaniem. Jeśli chcemy zmienić jego pracę, musimy wymienić bądź uaktualnić oprogramowanie. Podobnie podświadomość: funkcjonuje w oparciu o posiadane programy, jednak w tym przypadku przeprogramowanie wymaga znacznie więcej energii. Należy pamiętać, że zarówno w przypadku komputera, jak i podświadomości, nowy program nie może wchodzić w konflikt z aktualnym oprogramowaniem, co oznacza, że inne aplikacje muszą się odpowiednio dopasować. Dzięki takiemu procesowi zachodzą w nas głębokie zmiany modelów działania, nawyków i przekonań.

I MODUŁ – Aktywacja podświadomości

II MODUŁ – Uzdrawianie przeszłości

III MODUŁ – Asymilacja zmian

Każdy moduł składa się z trzech spotkań, około 1,5 godz., aby zmiana była głęboka i trwała. Choć pojedyncze sesje też mają swoją skuteczność w określonych obszarach, to trwała praca z podświadomością przynosi głębokie i satysfakcjonujące zmiany na lepsze.

Terminy kolejnego cyklu: Brak nadchodzących terminów
Prowadzący Akanksha Agrawal Długość zajęć: 1,5 h

 

Oceń ten artykuł

FreshMail.pl