IMC Wellness


Czym jest IMC Wellness?

IMC Wellness to dopełnienie naszego holistycznego podejścia do zdrowia człowieka

IMC Wellness powstało z myślą o wszystkich poszukujących prawdziwej profilaktyki zdrowotnej oraz pielęgnacji zdrowia w pełnym znaczeniu tego słowa. Podejście to jest zgodne z najnowszymi trendami Life Style Medicine (medycyna stylu życia), wypracowanymi w USA, które skupiają się na edukacji i promocji zdrowia.

Strefa Wellness, odizolowana od reszty Kliniki, koi swoją atmosferą. Na jej unikatowy charakter składają się nastrojowo urządzone wnętrza, nowocześnie wyposażone gabinety do masażu, sauna, przestrzeń do wypoczynku oraz przestronna restauracja ze zdrowymi wegetariańskimi posiłkami, przygotowywanymi na miejscu ze starannie dobranych produktów. Goście znajdują ukojenie w przyjaznych i wyciszonych pokojach hotelowych, które zachęcają do zatrzymania się w pędzie współczesnego życia i odpoczynku w przerwach między zabiegami. Dostępny dla wszystkich gości ogród, służy jako strefa ćwiczeń, odpoczynku i relaksu.

Dodatkowo naszym klientom, którzy myślą o wakacjach dla zdrowia polecamy Program Odnowa i Relaks w Jeleniej Strudze pomagający odbudować siły, pozbyć się stresu i przywrócić równowagę między pracą i odpoczynkiem w harmonii z naturą.


Detox & Rejuvenation Retreat

Detox & Rejuvenation Retreat to holistyczny, leczniczy i regeneracyjny program, który ma na celu usunięcie zalegających w naszym układzie pokarmowym, złogów powstających m.in. na skutek wysoko przetworzonego i nieregularnego jedzenia, szybkiego i stresującego trybu życia oraz braku równowagi między odpoczynkiem, a pracą.

Detox & Life Balancing Retreat

Nasz autorski program opiera się na sztuce życia według Ayurvedy, która postrzega człowieka jako całość: jego ciało, umysł, emocje oraz relacje z samym sobą i z otoczeniem. Program skupia się na starożytnej idei okresowego zwrócenia uwagi na świadome pielęgnowanie ciała, umysłu oraz ducha, żeby lepiej sobie radzić z zadaniami życiowymi. Ta idea również zapewnia ochronę przed poważnymi chorobami.

Medyczny program regeneracyjny

Medyczny program regeneracyjny to pobytowy program oczyszczający organizm oraz podnoszący odporność. Program obejmuje hipertermię całego ciała, kroplówki detoksykujące, zbilansowaną dietę oraz terapie wspomagające procesy pobudzające samoleczenie.

Ajurwedyjski program odnowy

Ajurwedyjski program odnowy składa się z masaży olejami (snehanam) i innych zabiegów oraz wypacania (swedanam), uzupełnionych odpowiednią dietą. Masaże specjalnymi leczniczymi olejami z dodatkiem ziół pomagają przesunąć zanieczyszczenia w kierunku przewodu pokarmowego, a także dzięki oddziaływaniu na powierzchniowe i głębokie tkanki, umożliwiają oczyszczanie przez skórę.

Masaże w strefie Wellness

Masaże, które proponujemy w klinice IMC są bezpieczne – ich tradycja w zapobieganiu i leczeniu wszelkich chorób ma już tysiace lat. Co najważniejsze, uruchamiają przede wszystkim proces samoleczenia w organizmie i dzięki temu mają długofalowe działanie terapeutyczne.

Joga i warsztaty dla zdrowia

W procesie zdrowienia niezbędna jest zmiana trybu życia, praca z emocjami i zmiana świadomości, by zneutralizować czynniki, będące przyczyną choroby. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć i warsztatów ruchowych i samorozwojowych.

Restauracja w IMC

Doskonale wiemy, że jedzenie może być cichym sprawcą choroby, ale także lekarzem. Dlatego w naszej klinice podajemy wyłącznie świeże posiłki ze starannie dobranych składników od lokalnych ekologicznych dostawców.

Pokoje hotelowe dla Gości IMC

Przyjazne i wyciszone miejsce, w którym sam wystrój zachęca do tego, by zatrzymać się choć na chwilę sprzyja szybszemu procesowi zdrowienia. Oferujemy 10 komfortowych pokoi noclegowych.